top of page
Search
  • Writer's pictureAnel Neumann

Ashilevi/Sinka "Nagu poisid vihma käes" piletid on müügil

Tartu Üliõpilasteatri uuslavastus "Nagu poisid vihma käes" proovid on täies hoos ning esitendus detsembris juba terendab. Sellest nädalast on Fientast võimalik endale pileteid soetada.

Kolm noormeest on sattunud Nartsissimo alternatiiv-neuropsühhiaatriahaiglasse, kus ravitakse patsientide foobiaid ja häireid. Kuigi kõik kolm tegelast on Nartsissimos näiliselt vabatahtlikult, muudavad haigla vägivaldsed ja ebainimlikud ravimeetodid poiste arusaamu endast ja ühiskonnast, kus nad elavad. Lavastus tõstatab küsimuse, kas omapärane indiviid on ühiskonda rikastav või peab ühiskond tema “häireid” ravima, et teda harjumuspärastesse kastidesse lahterdada. Kelle otsustada see jääb?


Lavastus on täna vajalik, sest taolist ühiskonnapoolset vägivaldset raamidesse surumist ei ole teatris väga palju kajastatud. Tõsi, näidatakse kas koolivägivalda (“Mitte midagi”, “Jõud”) või koduvägivalda (“Mägede iluduskuninganna”), aga olukorda, kus ühiskond, mis peaks oma liikmeid väärtustama ja hoidma, neid hoopis vägivaldselt muutma hakkab, ei ole süvitsi teatris uuritud. Kuigi viimastel aastatel on huvigruppide töö tulemusena hakatud rääkima (tervest) mehelikkusest, võtab veel aega, kui ühiskond tervikuna selle paradigmamuutusega kaasa tuleb, mistõttu peaks läbi teatri juba praegu seda muutust inimestele lähemale viima.


Teksti autor: Jim Ashilevi

Lavastaja, muusikaline kujundaja: Jörgen Sinka

Näitejuht: Peeter Piiri

Lavastaja assistent: Anel Neumann

Produtsent: Kelly Kittus

Kunstnik: Triinu Pungits

Valguskunstnik: Kristjan Tammi

Liikumisjuht: Jaanika Tammaru

Viisistaja: Annabel Berg

Tehniline assistent: Madli Kaljo

Tehniline konsultant: Enor Niinemägi

Osades: Jörgen Sinka, Johann Markus Liivak, Jevgeni Varzinov või Juan Uukareda, Andreas Haunmann, Peeter Piiri, Kelly Kittus, Sigrid Polding, Arabella Vallsalu või Helen Renke, Sven Paulus, Auli Auväärt, Oskar Piik, Rudo Verner Vallner, Jan Remmelg (hääl)


Etendused 2., 9., 15. ja 16. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).


42 views0 comments

Comentarios


bottom of page