top of page
Search
  • Writer's pictureAnel Neumann

Tartu Üliõpilasteater väisas välisfestivale

Tartu Üliõpilasteater (TÜT) käis aprilli lõpus ja mai alguses postapokalüptilise muinasjutuvestja lavastusega "Lõkkelood: Apocalypse Now ehk Põgenevad loomad" kahel välisfestivalil. Kui Belgias Liège'i linnas toimuval 41. RITU rahvusvahelisel tudengiteatrite festivalil osales TÜT juba 8. korda, siis Leedu festivalil “The Crossroads of Vilnius” nähti TÜT-i esimest korda.


Foto: Kelly Kittus


Mõlemad festivalid on pika ajalooga ja pööravad palju rõhku tudengiteatrite kogukonnale ja selle arengusuundadele. RITU 41. festival keskendus tänavu Maroko tudengiteatritele: osalesid trupid Marrakeshist, Casablancast, Tangierist ja Rabatist. Lisaks mitmekesistasid festivali programmi trupid Burkina Fasost, Omaanist, samuti ei puudunud festivalilt Belgia enda trupid.

TÜT sai kutse ka juulis toimuvale festivalile Casablancas, aga vahendite ja aja nappuse tõttu otsustati seekord mitte minna. 

Vilniuse festival on iga aastane Leedu tudengiteatrite kogunemine, kuhu valitakse igal aastal ka mõned välismaa trupid. Lisaks TÜT-ile osalesid festivalil teatrid USA-st, Hispaaniast, Ungarist ning viis Leedu teatrit. Tutvusime seal ka Vilniuse Kineetilise teatriga, kes astub üles oktoobris toimuval TÜT-i korraldataval A-festivalil. 

TÜT-i lavastus märgiti žürii poolt ära "etenduselementide ja lavatehniliste vahendite ning efektide eklektilise sulandamise teel saavutatud postapokalüptilise visiooni edasiandmise" eest. 

TÜT sõitis Belgia festivalile Eesti Kultuurkapitali ning Tartu Üliõpilasteatri vilistlaskogu toel, Vilniuses käiku toetas Tartu Kultuurkapital. 


1 view0 comments

Comments


bottom of page