top of page
Search
  • Writer's pictureAnel Neumann

Toimus Ashilevi/Sinka "Nagu poisid vihma käes" esimene lugemine

Updated: Sep 1, 2023

Sel sügishooajal esietendub Tartu Üliõpilasteatris Jörgen Sinka debüütlavastus “Nagu poisid vihma käes”, mis põhineb Jim Ashilevi samanimelisel näidendil.

"Nagu poisid vihma käes" jälgib kolme noormeest Nartsissimo alternatiivneuropsühhiaatriahaiglas, kus ravitakse foobiaid ja mehisuse häireid. Kuigi kõik kolm tegelast on Nartsissimos näiliselt vabatahtlikult, muudavad Nartsissimo vägivaldsed ja ebainimlikud ravimeetodid poiste arusaamu endast ja ühiskonnast, kus nad elavad. Lavastus tõstatab küsimuse, kelle otsustada jääb, kas indiviid on oma omapäradega ühiskonda rikastav või peab ühiskond tema “häireid” ravima, et teda harjumuspärastesse kastidesse lahterdada.


Ashilevi terav alternatiivmaailm ja jämedad tegelased tekitasid proovilaua taga palju elevust ning äratundmist. Esimese lugemise järel tekkinud arutelus tõstatusid küsimused stereotüüpidest ja rollidest, erinemisest ja lahterdamisest, trupiliikmete endi kogemustest erinäolises argipäevas. Millised vastuseid neile pakume, näed juba varsti!


Autor: Jim Ashilevi

Lavastaja, muusikaline kujundus: Jörgen Sinka

Näitejuht: Peeter Piiri

Liikumisjuht: Jaanika Tammaru

Valguskujundus: Kristjan Tammi

Tehniline assistent: Madli Kaljo

Kunstnik: Triinu Pungits

Produtsent: Kelly Kittus

Lavastaja assistent: Anel Neumann

Näitlejad: Jörgen Sinka, Johann Markus Liivak, Juan Uukareda/Jevgeni Varzinov, Peeter Piiri, Andreas Haunmann, Kelly Kittus, Sigrid Polding, Helen Renke/Arabella Vallsalu, Auli Auväärt, Jan Remmelg


Esietendus 2. detsembril Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24).

159 views0 comments

Comments


bottom of page