top of page
Search
  • Writer's pictureAnel Neumann

Uus õppeaasta toob Tartusse XI rahvusvahelise A-festivali

10.–12. oktoobril toimub Tartus üheteistkümnes rahvusvaheline A-festival, mille teema on tänavu “Maailm on tsirkus”. Paralleelselt festivaliga tähistab selle korraldaja Tartu Üliõpilasteater (TÜT) ka oma 25. tegutsemisaastat.Sel aastal toimuval A-festivalil näeme maailma, kus lendavad nii žongleerimispallid kui ka sauad, õhtuti purskab tuld ning kõik Tartu Üliõpilasteatri sõbrad saavad omavahel klaase kokku lüüa, kuna tähistame ühtlasi TÜT-i 25 sünnipäeva.


Festivali alustab TÜT 10. oktoobril kell 19 Tartu Üliõpilasmajas, kus tervitatakse kõiki truppe, külalisi ja vaatajaid TÜT-i enda etendusega. Kell 21 toimub Genialistide Klubis juba festivali teine etendus “Genesis”, mida mängib juba teist korda A-festivali külastav Austria füüsilise teatri trupp Dada Zirkus. “Genesis” räägib maailma loomisest läbi absurdiprisma. Spetsiaalselt lavastuse jaoks loodud (elav) muusika koos akrobaatika, žongleerimise, nukuteatri ja füüsilise teatriga loob unustamatu lavalise kunstiteose. “Genesis” etendub festivalil kahel korral, teine etendus toimub 11. oktoobril kell 21.


Festivali teine päev jätkub taas Tartu Üliõpilasmajas kell 19, mil jõuab lavale Leedu Vilniuse Ülikooli kineetilise teatri tantsuetendus “Hommo in Maxima”. Tegu on eksperimendiga, mis püüab katta nelja väärtuse evolutsiooni pärast Leedu ühinemist Euroopa Liiduga. Need väärtused on armastus, kiindumus, turvalisus ja elu mõtte mõistmine. Nende osalus meie festivalil arendab Balti riikide teatrialast koostööd.


Festivali viimane päev on TÜT-i sünnipäevapeo päralt. Kell 22 toimub Tartu Üliõpilasmajas TÜT-i 25. sünnipäevagala, kuhu on oodatud kõik teatri vilistlased ja praegused liikmed, endised ja praegused koostööpartnerid ja festivali külalised.


Lisainfot leiate Facebookist ja piletid on saadaval Fientas.

Kontakt:

A-festivali peakorraldaja Kelly Kittus

Tel nr: 5303 8295

3 views0 comments

Comments


bottom of page