top of page

Saak

Pavel Prjažko "Saak"
Komöödia
Tõlkija: Aare Pilv

Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Kalev Kudu

Lava- ja valguskujundus: Enor Niinemägi

Kostüümi ja plakatikunstnik: Kudrun Vungi
Tants: Jaanika Tammaru (teater Must Kast)

Laval: Jörgen Sinka, Henrik Lainvoo või Joonas Vatter, Annabel Berg või Kerstin-Gertrud Kärblane ja Kristin Uusna

 

Valeri: " Suurepärane. Kõik on suurepärane. Olukord selgineb."

 

Töö on noorte jaoks lihtne ja selge, see on neile lausa puhkus: lahe on värske õhu käes lahedate tüdrukutega õunu korjata. Maitsvaid sügisõunu, mis säilivad terve talve. Kui aga noored ühtäkki avastavad, et üks õuntest on muljuda saanud, saab alguse veidrate, naljakate ja õudsete sündmuste ahel, mida poleks keegi osanud oodata.

Pavel Prjažko komöödia "Saak" on absurdi kuuluv teos, mida iseloomustab Albert Camus mõte: "Absurd sünnib inimlike ootuste ja maailma meeletu vaikimise vastandusest". Samuti on "Saagil" selged paralleelid Anton Tšehhovi kuulsa komöödiaga „Kirsiaed”, kus ilu sümbol "aed" hävib tegelaste suutmatuse, ükskõiksuse ja saamatuse tõttu. Saagiga ei osata enam midagi peale hakata, pole enam ideid.

Prjažko on autor, kelle poole pöördub lavastaja Kalev Kudu kolmandat korda. Aastal 2012 esietendunud ja enim välisfestivalidel osalenud lavastus "Õnnestunud elu" rääkis nelja noore inimese ummikusse jooksunud tühjadest eludest. 2013. aastal lavale jõudnud "„Elad muudkui ja ei pane tähelegi kuidas teise ilma satud...” tõi vaatajate ette noore tütarlapse loo, kes läks märtrisurma teda ümbritseva absurdse ja mõistmatu maailma eest.

Nüüd oleme jõudnud õunaaeda ja selleks, mis seal toimub, pole veel kedagi ette valmistatud.

 

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 50 minutit.

bottom of page