top of page
Lõkkelood
Lõkkelood

Lõkkelood

Suveõhtu muinasjutulisel lõkkeplatsil!

Registration is closed
See other events

Toimumise info

30. juuli 2023, 21:00 – 23:00

Tuhkana rand, Saaremaa, Tuhkana rand, Saare maakond, Eesti

Etenduse info

Elasid kord..

Tartu Üliõpilasteater toob lõkkeplatsidele muinasjutuvestjateatri, kus publik viiakse läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste kodu ja metsa aineliste juttude maailma. Jutuvestmine on ühendatud maskilike rollide, laulude ja elava helindusega. Kahe pärimuskultuuri võimsa eluandvat, ohtlikku ning ürgset tähendust kandva sümboli - elava tule ja looduskeskkonna ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga, toob vaatajateni järelkaja animistlikust maailmapildist, mis oli omane põlvkondadele, kelle järeltulijad me tegelikult oleme.

Pärimuskultuuri võimsate, ürgset tähendust kandvate sümbolite - elava tule, metsa ja mere ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga toob vaatajateni animistliku maailmapildi, mis oli omane põlvkondadele, kelle järelkäijad oleme meie täna. Lõkkevalgel muinasjutte vestes viime vaataja aastatuhandete tagusesse aega, kus mets ja tulease olid pärimuse sünnihäll, eluringi algus, keskpunkt ja lõpp. Sellise kogemuse kaudu saab küsida neidsamu igihaljaid küsimusi, mis painasid juba meie kaugeid esivanemaid: mis on elu ja surm, kust on tekkinud kõik meid ümbritsev ja kas meil on kohta selles. Lakkamatult küsides uueneb meis tähenduslikkuse sfäär (mida ka kunagi maailmakõiksuseks kutsuti) ning sedasi elavneb igaühe isiklik eriline side looduse ja looduspärimusega.

Pärast etendust jätkub vabas vormis vestlusring, kus kõigil osavõtjatel on võimalus arvamust avaldada ja ka omi lugusid jutustada.

Lavastaja: Enor Niinemägi

Lõkkeloojad: Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Joonas Vatter, Anel Neumann, Kelly Kittus, Enor Niinemägi

Muusik: Mart Alaru

Helikujundus: trupitöö

Etendused:

26.07 Vormsi, Söderby küla, Peetruse talu

27.07 Hiiumaa, Hirmuste

28.07 Saaremaa, Ninanuki

29.07 Vilsandi, Kupri

30.07 Saaremaa, Tuhkana

Etenduse kestus kuni 2 tundi.

Tähelepanu! Tegemist on loodusega. Etendusele tulles võta kaasa kõik, mida endal mugavaks olemiseks vaja. Sääsed ja ka teised putukad on atmosfääri loomulik osa.

Pileteid on piiratud koguses!

Lõkkelugusid toetavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja RMK.

Jaga üritust

bottom of page