top of page
Lõkkelood
Lõkkelood

Lõkkelood

Suveõhtu muinasjutulisel lõkkeplatsil!

Registration is closed
See other events

Toimumise info

12. aug 2022, 22:00 – 23:50

RMK Vällamäe metsamaja, Haanja küla, Haanja, 65101 Võru maakond, Estonia

Etenduse info

Elasid kord...

Tartu Üliõpilasteater toob lõkkeplatsidele muinasjutuvestja teatri, kus publik viiakse läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste metsa aineliste juttude maailma. Jutuvestmine on ühendatud maskiteatri, tantsulise liikumise ja elava helindusega. Kahe pärimuskultuuri võimsa eluandvat, ohtlikku ning ürgset tähendust kandva sümboli - elava tule ja metsa ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga, toob vaatajateni järelkaja animistlikust maailmapildist, mis oli omane põlvkondadele, kelle järeltulijad me tegelikult oleme.

Öise metsa peale mõeldes võib inimene tunda hirmujudinaid, aga sama hästi võib kodukandi mets olla ka turvaliseks pidepunktiks, kus jõudu koguda ja aeg maha võtta. Tuues lavastuse keskmesse metsa hämaruses lõkkeplatsil süttiva leegi, viime muinasjuttude võlus vaataja unustustehõlma vajunud aega, kus mets ja tulease ei olnud vaid ellujäämiseks vajalik ressurss, vaid pärimuse sünnihäll ning eluringi algus, keskpunkt ja lõpp. Metsaveerel ühist laulujoru heietades, lõkke ääres elule puhutud muinasjuttude lähedase kogemise kaudu saab leida vastuseid igipõlistele küsimustele, mis painasid juba meie esivanemaid. Saab leida vastuseid iseendas. Aga naerda saab ka. Pärast etendust jätkub vabas vormis vestlusring, kus kõigil osavõtjatel on võimalus arvamust avaldada ja ka omi lugusid jutustada.

Lavastaja: Enor Niinemägi

Lõkkeloojad: Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Joonas Vatter, Hanna Aadusoo, Anne-Mai Tevahi, Kelly Kittus, Enor Niinemägi Muusik: Mart Alaru

Helikujundus: trupitöö

Etendused:

7., 8., 9. juulil RMK Lõunalaagri lõkkekohas;

4., 5., 6. augustil RMK Elva Ürgoru lõkkekohas;

11., 12., 13. augustil RMK Vällamäe metsamaja juures

Etenduse kestus kuni 2 tundi.

Tähelepanu! Tegemist on loodusega. Metsa tulles võta kaasa kõik, mida endal mugavaks olemiseks vaja. Sääsed ja teised putukad on atmosfääri loomulik osa.

Pileteid on piiratud koguses!

Lõkkelugusid toetavad Eesti Kultuurkapital ja RMK.

Jaga üritust

bottom of page