top of page

lõputu rahu

Lõputu rahu bänner.jpg

Kolm koera kandideerivad terrorismiga võitlevasse üksusesse K7.

 

Nad on viimased kolm finalisti. Algab nende lõppeksam ja vaid üks osutub valituks.

 

John-John, mitme erineva tõukoera ristand, on suurema osa elust treeninud end selleks hetkeks ning soovib truu alluvana teenida peremeest ja kaitsta ühiskonda. Segavereline rotveiler Odin tahab teha koerana kõrgelennulist karjääri. Nüüd ootab ta K7-lt tulusat tehingut. Saksa lambakoer Immanuel eristub teistest. Tal pole John-Johni jõudu ega Odini haistmismeelt. Oma endise perenaisega on Immanuel ülikoolis kaasas käinud ja filosoofialoenguid kuulanud. Ta soovib küll anda oma panuse rahumeelse maailma eest, kuid kõhkleb - kas võidelda vägivalla vastu vägivallaga.

 

Hispaania näitekirjaniku Juan Mayorga 2009. aastal kirjutatud tekst keskendub küsimusele, milliseid vahendeid peaks tänapäeva ühiskond kasutama võitluses terrorismi vastu. Aastal 2022 - uue sõjakeerise keskel - võime sõna "terrorism" tähendusvälja määratleda märksa laiemalt kui ainult mõne usuäärmuslasrühmituse rünnakutegevust. Kas ei võiks mitte terroristiks pidada igaüht, kes hirmu ja vaenu külvates, tappes ja hävitades püüab saavutada oma eesmärke; igaüht, kes tungib naabrile kallale ja alustab sõda. Tartu Üliõpilasteatri lavastuses "Lõputu rahu" on vaatluse all vägivald teise inimese vastu, seda nii üksikisikute kui masside tasandil. Patsifistlikud ideaalid rahumeelsest inimkonnast põrkuvad siin kokku meie sõjajalal seisva maailmaga, kus püütakse õigustada teiselt inimeselt elu võtmist. Kuivõrd vältimatu on vägivald maailmas, kus meid rünnatakse ja süütud elud seatakse ohtu? Kas vabadust ja rahu saab endile tapmisega välja võidelda? Missugust hinda maksame selle võitlusega oma südametes?

 

Lavastus pakub publikule allegoorilist peegelpilti meie maailmast - võimalust ära tunda erinevaid inimtüüpe ja mõtlemisviise.

 

Tegemist on Juan Mayorga näidendi esmalavastusega Eestis.

 

Tõlkija Laura Talvet

Lavastaja, muusikaline kujundaja Joonas Vatter

Kunstnik Heili Helene Rungi

Valguskunstnik Enor Niinemägi

Helitehnik Jörgen Sinka

Produtsent Kelly Kittus

Osades: Getter Dolgošev, Anel Neumann, Henrik Lainvoo, Peeter Piiri, Toomas Krips

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 40 minutit. NB! Etenduses kasutatakse püssipauke ja valju muusikat.

 

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Linn, Tartu Üliõpilasmaja.

bottom of page