top of page

Mis kasu on inimesest?

kasuinimesest.jpg

Lord Gorse’i maamajja on kogunenud kõrgseltskond jahimehi. Õhtu käigus hakatakse arutama loomade kasulikkusest ja jõutakse arusaamisele, et loomi, kellest tulu ei ole, ei tohiks üldse olemas olla. Kriitika alla satub muude loomade hulgas ka mäger, kelle suhtes MTÜ Jahiseltsi esimees Pelby on halastamatu ja kuulutab: “Mäkradele ei anta kunagi armu!”
Ööl enne jahti aga astub Pelby tuppa Vaim ja viib ta teisele planeedile, kus elavad loomade, lindude, kalade ja putukate vaimud.Vaimude poolt esitatakse Pelbyle vaid üks küsimus: “Mis kasu on inimesest?”
Pelbyl on vaja kahte häält, et päästa ennast ja ühtlasi kogu inimkonda.Ühe hääle saab ta Koera käest.Teist häält aga pole nii lihtne leida. Pelby armuaeg hakkab otsa saama, kui ootamatult kostab Universumi avarustest veider heli…

Lavastus räägib inimese ja looduse vahelisest lõhestumisest, iga pisimagi indiviidi olulisusest, tänaste tegude mõjust tulevikule.

Autor: Lord Dunsany
Tõlge: Hannes Villemson
Lavastaja ja muusikaline kujundus: Kalev Kudu
Kunstnik: Kudrun Vungi
Videokunstnik: Kristjan Tammi, Kudrun Vungi
Valguskujundus: Enor Niinemägi

Mängivad: Andreas Haunmann, Tess Pauskar, Ly Hansti, Linda Janter, Jan Remmelg, Saskia Reintam, Charlyz Vihmapisar Zobel ja Annabel Berg

bottom of page